Odkurzacze centralne


dbaj o zdrowie - odkurzacz centralny kontra alergie  • promocja duovac
  • promocja husky
  • promocja drainvac


DuoVac i Husky to marki z ponad 40-letnim doświadczeniem w produkcji odkurzaczy centralnych

DrainVac WODNE AUTOMATYCZNE HYBRYDOWE

Dlaczego odkurzacz centralny?

Odkurzacz centralny to specjalna jednostka, która jest na stałe zamontowana np w garażu lub pomieszczeniu gospodarczym i połączona z rurociągiem odkurzacza centralnego przeprowadzonego w podłodze i ścianach. Rurociąg odkurzacza centralnego zakończony jest gniazdami ssącymi do których podłączamy wąż ssący.

Ilość gniazd ssących uzależniona jest od długości zastosowanego węża ssącego. Możemy przyjąć, że z jednego gniazda odkurzymy ok. 40-60m_ powierzchni domu. Musimy jednocześnie pamiętać, że jest to uzależnione od rozkładu pomieszczeń i ustawienia mebli. Musimy również zastanowić się czy: dłuższy wąż sprzątający i mniej gniazd ssącyh (krótsza instalacja), czy może dołożyć jedno lub dwa gniazda ssące i używać krótszego węża sprzątającego? Naszym zdaniem przełożenie węża ssącego z jednego gniazda do drugiego nie jest żadnym problemem i jest wygodniejsze niż używanie bardzo długiego węża.

Jeżli macie Państwo wątpliwości chętnie odpowiemy na Wasze pytania. Nasze odpowiedzi poparte są kilkunastoletnią praktyką w montażu systemów centralnego odkurzania oraz wiedzą z użytkowania centralnego odkurzacza we własnym domu.

Prawidłowe rozplanowanie systemu centralnego odkurzania i właściwe rozmieszczenie gniazd ssącyh gwarantuje bezproblemowe sprzątanie. Zastosowanie właściwych akcesoriów sprawi, że sprzątanie nie będzie uciążliwym obowiązkiem, a wręcz przyjemnością.

Odkurzacz centralny to nie tylko wygoda sprzątania. To połączenie mocy i nowoczesnej alternatywy dla tradycyjnych odkurzaczy. Przede wszystkim zaś dokładność sprzątania.

Zwykłe odkurzacze często kojarzą się z uciążliwym wyciąganiem, przenoszeniem, dźwiganiem, ciągnięciem, rozplątywaniem przewodu zasilającego i chowaniem odkurzacza. A największym problemem zwykłych odkurzaczy jest fakt, że wydmuchują z siebie zassane powietrze w pomieszczeniu które sprzątamy. Drobne zanieczyszczenia jak: bakterie, grzyby roztocza i wirusy dalej pozostają w odkurzanym pomieszczeniu. Nawet tradycyjne odkurzacze z filtrem wodnym negatywnie wpływają na układ oddechowy człowieka , zanieczyszczenia w zbiorniku są nawilżane i nagrzewane przez powietrze wydechowe, a to sprzyja rozwijaniu się mikroorganizmów, które bez problemów przedostają się przez filtr do sprzątanego pomieszczenia.

Dokładne i higieniczne sprzątanie szczególnie ważne jest dla osób cierpiących na schorzenia dróg oddechowych , astmę i alergię. W odkurzaczach centralnych powietrze poddane jest zazwyczaj podwójnej filtracji a następnie wydmuchiwane jest na zewnątrz budynku. Niewidoczne dla oka roztocza i drobnoustroje zasysane są bezpośrednio do zbiornika. Centralny odkurzacz to nie tylko wygoda ale również możliwość posprzątania miejsc które przy zwykłym odkurzaczu nie były w naszym zasięgu jak, np. karnisze, klawiatury od komputera, przestrzenie pod łóżkiem czy za szafami oraz trudno dostępne miejsca w samochodzie.

Przy doborze odkurzacza centralnego ważnym parametrem jest moc i typ silnika, rodzaj obudowy i przede wszystkich filtracja. To w jaki sposób należy czyścić odkurzacz jest najważniejsze dla potencjalnego klienta. Filtracja może polegać na tzw. „worku odwróconym”, „Splicie”, „worku jednorazowym”, „filtrze wodnym” lub „czystym cyklonie”.

Dlaczego warto kupić nasz produkt?

* Niespotykana gwarancja

* Najcichszy na rynku

* Najbardziej zaawansowana technologia

* Przyjazna filtracja

* Gwarancja na akcesoria

* Niezawodny serwis

Po więcej szczegółów zapraszamy do działu poradyMasz pytanie? Chętnie odpowiemy

tel: 785 182 946 zadzwoń

biuro: tel: 42 682 42 95 zadzwoń

Formularz kontaktowy

* - oznacza pola wymagane.