Odkurzacze centralne - porady
Idealny dla alergików

Urządzenie jakim jest odkurzacz centralny usuwa wszelkie roztocza i kurz nie wdmuchując ich z powrotem do wnętrz, w którym powietrze zostało wessane.

Liczba alergików w naszym społeczeństwie ciągle wzrasta. W każdym domu zbiera się kurz, który jest siedliskiem groźnych dla alergików roztoczy. Odkurzacz centralny jest urządzeniem, które usuwa wszelkie roztocza i kurz nie wdmuchując ich z powrotem do wnętrz które sprzątamy. Powietrze zassane przez odkurzacz centralny, po przefiltrowaniu, wydmuchiwane jest na zewnątzr budynku.

Każdy gram kurzu domowego zawiera około 100 roztoczy, które tworzą 25 tysięcy grudek kałowych, które powodują alergie na kurz. Stosowanie odkurzacza centralnego znacznie ogranicza wiele dolegliwości spowadowanych wdychaniem kurzu. W przeciwieństwie do odkurzaczy centralnych, zwykłe odkurzacze bazują na workach jednorazowych małej pojemności, które są siedliskiem zanieczyszczeń i roztoczy.

Idealnym środowiskiem dla rozwoju roztoczy bakterii, zarazków i wirusów jest ciepło od silnika zwykłego odkurzacza, które przedostaje się do worka jednorazowego. Zanieczyszczenia zbierające się w worku i zachodzące w nim reakcje chemiczne i biologiczne są bardzo niebezpieczne dla sprzątającego jak i domowników.

Decydując się na montaż odkurzacza centralnego eliminujemy zanieczyszczenia, bakterie oraz kurz z pomieszczeń, w których przebywamy. Komfort użytkowania zapewnia nam dużej pojemności zbiornik na zanieczyszczenia oraz worki jednorazowego użytku.

W zależności od modelu jednostki centralnej wystarczy, że raz na 5 – 6 miesięcy opróżnimy zbiornik lub wymienimy worek jednorazowy.Masz pytanie? Chętnie odpowiemy

tel: 785 182 946 zadzwoń

biuro: tel: 42 682 42 95 zadzwoń

Formularz kontaktowy

* - oznacza pola wymagane.